REC FEST počtvrté odstartován!

Čtvrtý ročník festivalu krátkých studentských filmů s názvem REC FEST, pocházející z Ateliéru Audiovizuální tvorby Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně odstartoval!
Druhé březnové úterý, tedy 14. března, zahájila dvojice moderátorů, společně s výkonnou ředitelkou Kristínou Lenkou Ružičkovou a vedoucí Ateliéru Audiovizuální tvorby FMK UTB Janou Bébarovou, čtvrtý ročník festivalu krátkých filmů REC FEST.
Festival, který představuje primárně studentskou tvorbu nejen z celé České republiky, se v letošním roce koná v prostorách auly Fakulty managementu a ekonomiky ve Zlíně. Slavnostní zahájení zpestřil necelé stovce návštěvníků propracovaný doprovodný program, zahrnující například velmi oblíbenou fotostěnu, či výstavu prací studentů oboru Grafický design. Součástí plochy využívané pro čas mezi jednotlivými projekcemi je také recesisticky pojatý stánek s vystavenými originálními suvenýry, které nemohou organizátoři festivalu díky současným byrokratickým potížím prodávat návštěvníkům.
Součástí zahajovacího večera bylo také slavnostní udělení pocty REC FESTu. V letošním roce se rozhodl tým organizátorů festivalu ocenit známého českého herce Jiřího Dvořáka. „Jsem velmi ráda, že Jiří přijal naše pozvání a mohli jsme mu tak předat naší poctu. Ještě větší radost mám však z toho, že jsme po předání pocty mohli všem návštěvníkům zahajovacího večera pustit film Anděl páně, ale druhý díl! Stálo nás to spoustu práce a energie, ale je krásné vidět spokojené obličeje odcházejících návštěvníků,“ říká Ružičková, výkonná ředitelka REC FESTu.
Festival pokračuje se svým oficiálním podtitulem „Někdo to rád krátké“ až do čtvrtka 16. března. Diváci, kteří navštíví festival a získají tak festivalový pásek, mohou zdarma navštívit oficiální afterparty v baru BLOK12, která je pro nefestivalové návštěvníky zpoplatněna v hodnotě 50 Kč.