REC FEST 2017 má své vítěze

TISKOVÁ ZPRÁVA, 17. 3. 2017, Zlín

Dne 16. 3. vyvrcholil Festival krátkých studentských filmů pořádaný studenty ateliéru Audiovizuální tvorba Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

 Letošní ročník proběhl v prostorách Fakulty Managementu a ekonomiky a zaznamenal hned několik rekordů, zejména v počtu přihlášených filmů a také v návštěvnosti, která překonala hranici tří stovek účastníků. Festival krátkých studentských filmů poctil svou návštěvou také primátor města Zlína pan MUDr. Miroslav Adámek, který předal ceny výhercům v kategoriích hraného, dokumentárního a animovaného filmu.

Cenu za hraný film putuje do Bratislavy Ondrejovi Hraškovi za film Okruh.

Cena za animovaný film zůstala ve Zlíně, v kategorii vyhrála Lucie Vostráková se snímkem Dobývání severního pólu.

Podle poroty mělo pásmo dokumentů největší konkurenci, ve které nakonec vyhrál snímek MAT GOC od režiséra Dužana Duonga z FAMU.

Cena poroty, která byla zvolená Veronikou Kocourkovou, Zuzanou Gindl-Tatárovou, Vlastimilem Venclíkem, Lukášem Hrdým a Pavlem Vackem zůstala ve Zlíně. Poputovala do rukou mladých nadějných režisérů Tereze Vágnerové a Petru Januschkovi za snímek Obchodní dům.

Cenu diváků předala vedoucí ateliéru Jana Bébarová Bartłomiejovi Klimszovi za film HAUTU.

Výkonná ředitelka Kristina Lenka Ružičková shrnula letošní ročník nadšeně.

„Čtvrtý ročník REC FESTu se vydařil. Zažil hned několik změn, které se ukázaly jako správný krok kupředu, díky nim jsme dosáhli svých cílů a naše očekávání se naplnila. Otevřeli jsme festival ostatním školám a dosáhli tak většího počtu přihlášených filmů. Přesto neusneme na vavřínech a budeme se snažit festival dál rozvíjet a zlepšovat. Drobné nedostatky, bez nichž to vlastně ani nejde, se objevily pouze ve sféře technické. Jsem hrdá na náš tým. A jsem ráda za grant od Ministerstva kultury a podporu od nás ze školy, bez kterého bychom akci nemohli uskutečnit.“