Porota pro rok 2016

Letos poprvé za tři roky, kdy je tento studentský filmový festival pořádán, zasedne do poroty hned 5 porotců. Porota bude opravdu hvězdná, ale taky různorodá a tady jsou jména všech porotců a jejich představení.

RADIM ŠPAČEK

porota-radim

Absolvent režie na FAMU a herecké konzervatoře v Praze. Známý za svůj snímek Pouta (2009), který získal pět Cen české filmové kritiky a stejný počet Českých lvů. Je spoluzakladatelem a kreativním ředitelem Festivalu bollywoodského filmu. Od r. 1991 pracoval na zahraničních koprodukcích jako asistent režie. V Sarajevu natočil svůj celovečerní debut Mladí muži poznávají svět (1995 Cena Mezinárodní asociace filmových klubů a Cena poroty na MFF v Karlových Varech). FAMU absolvoval pozpátku vyprávěným filmem Rychlé pohyby očí (1998). V roce 2004 se stal režisérem série o společenském chování Etiketa. V roce 2006 stál u zrodu queer magazínu „Q“ pro ČT a na TV Prima režíroval seriál Letiště (2006 – 2007).

A máme tu druhého porotce, nebo snad porotkyni?
Tento rok zasedne do poroty jediná žena, tudíž můžeme říct, že ozdobou večera bude česká herečka a výtvarnice:

ESTER GEISLEROVÁ

porota-ester

Mladá česká herečka a výtvarnice, která pochází z umělecké rodiny. Ester se v roce 2002 stala vítězkou národního finále modelingové soutěže Elite Model Look Czech Republic 2002. Vystudovala Státní grafickou školu Václava Hollara v Praze v oboru Propagační design a v současnosti studuje Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru nových médií II. Do podvědomí se především dostala díky snímku Snowboarďáci (2004). Vidět jste ji mohli také ve snímcích jako je Krysař (2003), Horem pádem (2004), Doblba (2005) nebo v pohádkách Zimní víla (1999) nebo O Ječmínkovi (2003).

JAROSLAV SEDLÁČEK

porota-jaroslav

Dalším porotcem je český filmový publicista, televizní scenárista, ale i filmový historik. Vystudoval na Fakultě sociálních věcí Karlovy univerzity v Praze. Televizní dramaturgii si vyzkoušel na televizním seriálu „Kriminálka Anděl”. Jako filmový dramaturg pracoval na filmech „Andělé všedního dne“, „Fair Play“, „Krásno“, „Fotograf“, „Vrásky z lásky“, ale také na režisérském debutu Jiřího Mádla „Pojedeme k moři“. Momentálně působí jako pedagog na Filmové akademii Miroslava Ondříčka v Písku. Napsal také knihu „Rozmarná léta českého filmu”, ve které se snažil shrnout své pohledy na filmovou tvorbu devadesátých let. Poté se také dramaturgicky podílel na stejnojmenném dokumentárním cyklu.

MILOŠ KAMENÍK

porota-milos

Český dokumentarista, který ale režíroval i několik amatérských filmů. Pracuje také na hudebních videoklipech. V současné době píše pro online časopis 25fps, zabývající se nejen filmem a novými médii.