I Rec Fest je HATE FREE!

Letošní ročník festivalu přináší velké změny. Jednou z nich je také ta, že jsme se stali oficiálně HATE FREE. A co to vlastně znamená? HATE FREE je iniciativa lidí, kteří usilují o život bez násilí a nenávisti. Složitost vzájemného soužití, respekt a tolerance jsou opravdu nelehké věci, ale lidé stojící za touto organizací, jsou přesvědčeni o existenci rozumných, kreativních a inovativních cest, jak je zlepšit. Usilují o život beze strachu a nenávisti, protože jsou přesvědčeni o tom, že tyto negativnosti nikdy nic pozitivního nikomu nepřinesly. HateFree Culture nabízí možnost nahlížet na věci z různých úhlů pohledu, hledat řešení s ostatními a především tvořit a sdílet to, na čem záleží.

Dále také přináší a sdílí informace o těchto málo probíraných tématech, poskytují prostor příběhům obětí (ale také útočníků) násilí z nenávisti. Snaží se propojovat a zviditelňovat iniciativy ostatních. Vyvrací fámy a nenávistné předsudky vůči různým skupinám obyvatel. V neposlední řadě je HATE FREE platformou, kde můžete soustředit své nápady, kreativitu a názory. Protože každá aktivita se počítá.
Velmi silné zázemí má HATE FREE u Úřadu vlády ČR a odbornost Agentury pro sociální začleňování. Tým této organizace je navíc do velké míry tvořen lidmi, kteří násilí a nenávist zakusili na vlastní kůži. Chtějí o tomto citlivém a často kontroverzním tématu vést dialog, ne jen mlčet a nečinně přihlížet. Hlavní úlohou je dát obětem najevo, že v tom nejsou samy, a ukázat, že pro násilí a nenávist není v naší společnosti místo.
Momentálně má HATE FREE v České republice okolo 3119 členů, 115 zón a REC FEST se může konečně pochlubit tím, že patří mezi ně 😉 V okolí Zlína je tak teprve 3 oficiálním místem, kde nenávist a násilí nemají šanci!
Více o HATE FREE dozvíte na webu www.hatefree.cz nebo na facebooku (HateFree Culture)

hatefree-banner