Článek o změnách

Blížící se studentský festival nejen, že odemkne první jarní dny, ale přinese letos také mnoho změn.

1) První obrovskou změnou, která v posledních dnech rozvířila vody, je uzavření Velkého Kina ve Zlíně. Pro organizační tým REC FESTu to byla velká rána. Naštěstí na sebe řešení nenechalo dlouho čekat a po prozkoumání všech vhodných míst a lokací jsme se domluvili s vedením Golden Apple Cinema na výborné variantě, kterou je přesunutí festivalu do sálu číslo 1, 3 a 4 v kině Golden Apple Cinema. A tak se fanoušci nemusí obávat, ale jen se těšit na příjemné a moderní prostředí přímo v centru Zlína.

2) V tomto ročníku jsme se také rozhodli přijat do našeho organizačního týmu i studenty z dalších ateliérů. Rozšířili jsme tedy náš tým o členy z řad studentů:
prostorové tvorby
grafického designu
produktového designu
reklamní fotografie
digitálního designu
a marketingových komunikací.
Věříme, že tento krok byl krokem velmi přínosným a společnými silami se nám podaří zorganizovat naprosto nezapomenutelný ročník REC FESTu.

3) Již v předchozích dvou ročnících REC FESTu jsme spolupracovali se zahraničními školami, ale pro tento rok jsme se rozhodli navázat spolupráci výlučně s uměleckými školami z Polska. Těšit se tudíž můžete na skvělé snímky ze škol Filmschool Mastershot Wroclaw a Akademia Multi Art.

4) Jak už jsme několikrát zmiňovali REC FEST je studentský projekt, a proto jsme se rozhodli rozšířit program i o edukativní složku. Tento ročník tedy započneme atypicky oproti letům minulým, a to konkrétně dvěma workshopy, které povede Petr Horák a Miloš Kameník. Ve středu se pak můžete těšit na workshop s Radimem Špačkem.

5) Další a jednou z největších změn, která jistě zaujme příznivce filmu a návštěvníky REC FESTu je udělení pocty osobě významné pro českou kinematografii. Vybírali jsme opravdu pečlivě a po veškerých úvahách Vám můžeme prozradit, že první osobou, která toto ocenění získá, bude z řad těch největších českých hvězd a opravdových umělců. Jedná se o Jiřího Mádla a součástí ocenění bude také promítání jeho režijního debutu „Pojedeme k moři“.

6) Třetí ročník festivalu přináší i další novou lokaci a tou je kavárna Továrna v areálu Svit. Zde se budou moci návštěvníci zúčastnit diskuze s porotci REC FESTu, posedět u dobrého šálku kávy či čaje, podebatovat se známými osobnosti české kinematografie anebo se jen tak zaposlouchat do jejich vyprávění.

7) Výbornou zprávou a změnou oproti minulým ročníkům REC FESTu je také fakt, že našemu festivalu byl udělen grand Ministerstva kultury, za který jsme neskutečně vděční. Tato finanční injekce pomohla našemu týmu festival pozvednout do daleko větších rozměrů a věříme, že povede hlavně k divácké spokojenosti.

8) Pro nedočkavce, kteří odpočítávájí dny do začátku REC FEStu, jsme připravili žhavou novinku. Den před uskutečněním našeho festivalu, tedy v pondělí 21. března, máme připravený vymazlený warm-up „Projekce U TeBe“. Zažít tak můžete projekci filmů přímo u autorů na jejich privátech v příjemném prostředí a s úžasnou atmosférou. Vstupné je pouze láhev vína.

9) Oficiálně můžeme prohlásit, že se náš festival, jako jeden z mála festivalů v ČR, přidal do sítě HATE FREE CULTURE, což znamená, že i REC FEST bude stát za životem bez násilí a nenávisti a nedovolíme jakékoli náznaky těchto negativních postojů v době konání celé akce. Jedná se o vzájemnou toleranci, respekt a pochopení našeho okolí a to hlavně kvůli tomu, aby se nikdo z návštěvníků necítil osamělý, nebo dokonce utiskovaný.

10) Letos jsme mysleli na všechny generace a věkové kategorie, od toho také hashtag tohoto ročníku #tenhlefilmneniprostary. Proto jsme se rozhodli pro naše nejmladší děti z mateřských školek, kteří jistě nebudou moci sedět do večera v kině, uspořádat dopolední projekci animovaných filmů.